Лекарство против изгаряне

Полезни съвети породени от практиката, които ще ви бъдат от полза сред дивата природа когато сте на палатка или къмпинг.

Лекарство против изгаряне

Мнениеот Nikolov » Съб Сеп 15, 2012 9:13 am

Съвсем на скоро разбрах, че алергозанът много помагал против слънчево изгаряне. Идеята била, че зачервяването на кожата било вид алергична реакция към слънцето и ако човек пиел алергозан преди да се излага на силно слънце можел да предотврати изгарянето.
Проблема е че не попитах в каква доза и дали трябва преди всеки плаж да се пие. Ще се консултирам и ще ви споделя.
Nikolov

Re: Лекарство против изгаряне

Мнениеот Djeronimo » Съб Сеп 15, 2012 11:56 am

Хм, интересна работа ще очакваме повече информация :)
Djeronimo

Мнениеот Nikolov » Пон Сеп 17, 2012 1:37 pm

Снощи говорих с магистър фармацефт по темата и той ми обясни, че не е точно така.
Първо алергозана може да помогне на хора, които имат слънчева алергия, което е ясно.
Второ на тези, които нямат може да до известна степен да предотврати възпалението на кожата (както се изрази той), но това може да доведе до по-лоши последици, тъй като човека няма да усети, че изгаря и ще си остане на слънце, а от това следва че ще изгори още по-зловещо.

Така, че извода е да не се доверяваме на всяка информация, която получим, без да сме я проверили.
И метода не е за препоръчване.
Nikolov

Мнениеот Stani0 » Пет Сеп 21, 2012 1:27 am

Това ми звучи малко като да пиеш два Алказалцера преди да седнеш да пиеш .. който си издържа на пиене си издържа .. понякога става и с тренинг а понякога организма ни не е създаден за това .. предполагам така е и със Слънцето !!
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net
Stani0

Мнениеот traper » Чет Окт 04, 2012 10:42 am

Дайте някакво лекарство против измръзване, че лятото си отиде а мен все още ми се ходи на палатка :)
traper

Мнениеот Nikolov » Чет Окт 04, 2012 7:57 pm

Това е лесно правиш си греяно винце и си свиркаш :)
Nikolov

Мнениеот Stani0 » Чет Окт 04, 2012 10:45 pm

хаха взимаш един двоен спален чувал и се водиш по законите на физиката - температура се предава най-добре чрез голо тяло :)
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net
Stani0

Назад към Съвети